Identifikovani učesnici u projektu „Nastavnici - refleksivni istraživači inkluzivne obrazovne prakse“

20.01.2015.

Tokom januara 2015. godine identifikovani su učesnici projekta „Nastavnici - refleskivni istraživači inkluzivne obrazovne prakse (NARIP)“ koji Centar za obrazovne politike sprovodi uz podršku Fondacije za otvoreno društvo Srbija. Projekat će biti realizovan u 11 različitih gradova u Srbiji, u saradnji sa 15 identifikovanih timova škola i nastavničkih udruženja.

Učesnici u projektu su predstavnici Osnovne škole „Sečenji Ištvan“, Osnovne škole „Ivan Milutinović“, Osnovne škole „Matko Vuković“, Ekonomske škole „Bosa Milićević“ iz Subotice; Osnovne škole „Petefi Šandor“, gimnazije „Svetozar Marković“ iz Novog Sada, Osnovne škole „Jovan Jovanović Zmaj“ iz Đurđeva, Udruženja prosvetnih radnika Aranđelovca „UPRA“, Udruženja prosvetnih radnika opštine Bačka Palaka „Slovo“, Nastavničkog udruženja Ljig, Nastavničkog udruženja Žabara, Nastavničkog udruženja Novi Pazar, Nastavničkog udruženja „Riznica“ iz Kruševca, Nastavničkog udruženja Požarevca i Učiteljskog društva Leskovca.

Naredni korak u realizaciji projekta predviđa upoznavanje timova sa konceptom nastavnika istraživača, sa akcionim istraživanjima i sa tehnikama koje mogu koristiti za prikupljanje podataka. Nakon toga uslediće definisanje tema za lokalna istraživanja a na osnovu toga i izrada instrumenata za prikupljanje podataka.